Platforma Nirby to klucz do osiągnięcia maksymalnej produktywności na polach uprawnych. To wyjątkowe rozwiązanie, które wykorzystuje dane satelitarne aby zrewolucjonizować sposób w jaki rolnicy uprawiają rolę. 

OPIS SPÓŁKI

Monitoring Satelitarny: Korzystając z zaawansowanej analizy satelitarnej, Nirby automatycznie identyfikuje strefy o różnej produktywności, umożliwiając rolnikom głębsze zrozumienie swoich pól uprawnych. Następnie, na podstawie wprowadzonych wyników badań stanu gleby, nasza platforma pomaga w identyfikacji przyczyn tych różnic oraz generuje optymalne rekomendacje nawozowe.
Doradztwo Nawozowe: Nasze mapy aplikacyjne pomagają rolnikom podejmować świadome decyzje dotyczące nawożenia, nawadniania, siewu oraz ochrony roślin, znacząco przyczyniając się do poprawy jakości plonów.
Zarządzanie Gospodarstwem: Platforma Nirby wspiera również rolników w procesie zarządzania gospodarstwem. Od grupowania pól uprawnych, przez planowanie płodozmianu, po precyzyjne zabiegi agrotechniczne - każdy etap prac jest optymalizowany, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie zasobów.
Każda z tych usług ma na celu zwiększenie wydajności produkcji rolnej oraz redukcję zużycia nawozów mineralnych, co przekłada się na realne korzyści dla naszych klientów i środowiska. Szacujemy, że nasza technologia może podnieść roczne zyski rolników o nawet 2 tysiące złotych na hektar. Platforma Nirby to kompletne rozwiązanie, które łączy zaawansowane technologie satelitarne z praktycznymi narzędziami do zarządzania gospodarstwem, umożliwiając rolnikom osiągnięcie maksymalnej produktywności przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów.


OPIS ROZWIĄZANIA (PRODUKTU/USŁUGI)

W obliczu rosnących cen nawozów mineralnych, które mogą stanowić ponad 40% kosztów produkcji roślinnej, Nirby wprowadza przełom w zarządzaniu uprawami. Znacząca część gospodarstw rolnych nie wykonuje badań stanu gleby, co prowadzi do podejmowania decyzji nawozowych opartych na wybrakowanych informacjach. Nasza innowacyjna platforma zmienia ten stan rzeczy, umożliwiając osiągnięcie maksymalnej produktywności na polach uprawnych.
Nirby łączy zaawansowaną technologię monitoringu satelitarnego z nowoczesnymi, bezzałogowymi systemami pomiarowymi, oferując rolnikom narzędzia, które na zawsze odmienią sposób uprawy roli. Nasze rozwiązanie składa się z dwóch kluczowych elementów:
Pierwszym z nich jest intuicyjna platforma doradztwa nawozowego. Rolnik zaznaczając obrys swojego pola, aktywuje nasz system, który wykorzystuje najnowsze dane satelitarne Europejskiej Agencji Kosmicznej do stworzenia aktualnej mapy stref produktywności tego obszaru. To narzędzie pozwala precyzyjnie określić najbardziej optymalne miejsca do przeprowadzenia pomiarów stanu gleby.
Drugi element to nasz pionierski, bezzałogowy system pomiarowy. Działa on na zasadzie latającej platformy wiertniczej. Po wylądowaniu na wcześniej wyznaczonej pozycji, nasz dron wprowadza sondę w glebę i wykonuje pomiary spektroskopowe na różnych głębokościach. Zebrane w ten sposób dane są następnie przetwarzane przez zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego, które precyzyjnie określają stan gleby.
Platforma Nirby umożliwia łatwe wprowadzenie oraz wizualizację wyników wcześniej wykonanych pomiarów. Nasz algorytm analizuje te dane, dzieli pole uprawne na segmenty i generuje spersonalizowane rekomendacje nawozowe dla każdego z nich. 


OPIS ZESPOŁU

Piotr Lazarek studiuje inżynierię komputerową na University of Pennsylvania oraz biznes na Wharton School. W 2019 roku Piotr stworzył projekt Autonomicznego Pojazdu do Prewencyjnej Analizy Stanu Gleby, dzięki któremu jako jedyny Polak w historii wygrał pierwsze miejsce na INTEL ISEF – największym konkursie prac młodych naukowców na świecie. W naszym projekcie, Piotr jest odpowiedzialny za wszelkie kwestie biznesowe, tworzenie układów elektronicznych, oraz koordynację prac reszty zespołu.
Jakub Jurzak jest studentem inżynierii mechatronicznej na AGH pasjonującym się szeroko pojętą robotyką. W roku 2018 stworzył projekt „AMSD – dron ratunkowy”, z którym zajął 3 miejsce na INTEL ISEF. Kuba jest wybitnym operatorem jednostek latających, regularnie zajmującym wysokie pozycje na prestiżowych zawodach. W zespole jest odpowiedzialny za projektowanie, konstrukcje, oraz testowanie dronów.
Michał Dubrowski oraz Jakub Kowal uczą się w Zespole Szkół Łączności w Krakowie na kierunku Technik Programista. W tym roku dostali się do finału konkursu Motorola Science Cup z projektem który miał na celu analizowanie protein zawartych w sekwencjach RNA. Michał i Jakub specjalizują się w tworzeniu aplikacji internetowych z wykorzystaniem technologii takich jak JavaScript, Node.js, oraz React. W naszym zespole są odpowiedzialni za rozwój internetowej platformy doradztwa nawozowego.
Paweł Nawara, specjalizuje się w projektowaniu interfejsów graficznych aplikacji mobilnych oraz webowych, od 2018 roku rozwija projekty dla sektorów takich jak bankowość, fintech oraz AI. W naszym zespole Paweł odpowiada za projektowanie interfejsu użytkownika, ciężko pracując, aby nasza platforma działała w sposób intuicyjny. Olga Ciechalska, zajmuje się mediami społecznościowymi oraz kontaktem z klientami. W naszym zespole jest również zaangażowana w rozwijanie cyfrowej strategii marketingowej, wykorzystując swoje doświadczenie i umiejętności w celu zwiększenia widoczności naszej firmy na rynku.


OSOBY KONTAKTOWE

Piotr Lazarek