Gallium od 2020 roku rozwijała się jako pracownia R&D wyspecjalizowana w prototypowaniu zaawansowanych urządzeń (Hardware, oprogramowanie wbudowane, aplikacje PC/Android/iOS) oraz rozwiązań łączących sztuczną inteligencję i analizę obrazu.

OPIS SPÓŁKI

Gallium od 2020 roku rozwijała się jako pracownia R&D wyspecjalizowana w prototypowaniu zaawansowanych urządzeń (Hardware, oprogramowanie wbudowane, aplikacje PC/Android/iOS) oraz rozwiązań łączących sztuczną inteligencję i analizę obrazu.

Zajmowaliśmy się projektami z branży lotniczej, medycznej czy wojskowej, wszędzie gdzie wymagana jest wiedza i elastyczne podejście do problemu. Lubimy projekty, w których jasno sprecyzowano cel, ale często droga do niego jest nieoczywista. Wykorzystujemy do tego szeroką wiedzę elektroniczną, ale także wiedzę z zakresu oprogramowania. Ostatnie zmiany rynku, skłoniły nas do rozwoju w kierunku sztucznej intelignecji i analizy obrazu, szczególnie w zakresie rozwiązań mobilnych.

Jako spółka w wolnym czasie pracujemy nad własnymi projektami urządzeń lub pomysłami na startupy. Wdrożyliśmy na rynek serię urządzeń GMark, które wspierają osoby niewidome i niedowidzące w odnajdywaniu punktów zainteresowania. Pracując z grupą docelową nad rozwojem naszych produktów, zauważyliśmy szerokie możliwości rozwoju dzięki wykorzystaniu finansowania dla innowacyjnych startupów.

Wierzymy, że technologia powinna pracować na rzecz zwiększania dostępności dla wszystkich osób. Widzimy wiele obszarów, w których nowe rozwiązania mogą wesprzeć osoby z różnymi trudnościami i ich opiekunków. To dla nas wielka radość, że możemy w tym procesie uczestniczyć od środka!




OPIS ROZWIĄZANIA (PRODUKTU/USŁUGI)

GMark to system ułatwiający orientację i poruszanie się osób niewidomych i niedowidzących. System zaczął swą historię od znaczników BLE, a w ramach grantu rozwijamy.


OPIS ZESPOŁU

Mgr inż. Tomasz Szleter - 10 lat doświadczenia w projektach B+R, z powodzeniem wdrażał wiele projektów na rynek w branżach medycznych, obronności oraz elektroniki noszonej. Wielokrotnie jego nietuzinkowe pomysły pozwalały na wykonanie projektu lub znaczącą optymalizację kosztu projektu czy produkcji. Wieloletnie doświadczenie w programowaniu oraz kierowaniu pracami związanymi z oprogramowaniem urządzeń, aplikacji backendowych w Python oraz aplikacji webowych z wykorzystaniem reactJS. Ostatnio zajmuje się Sztuczną Inteligencją i analizą obrazu.
https://www.linkedin.com/in/tomasz-szleter-3a9916289/
Mgr inż. Konrad Neneman - 10 lat doświadczenia w projektach B+R, z powodzeniem wdrażał wiele projektów na rynek w branżach medycznych, obronności oraz elektroniki noszonej. W ramach projektów zbierał doświadczenia inżynierskie przy integracji urządzeń z różnych branż oraz jako kierownik zarządzał projektami oraz zespołem. Stara się zawsze stawiać na kreatywne i proste rozwiązania.Ostatnio zajmuje się analizą obrazu i technikami sztucznej inteligencji.
https://www.linkedin.com/in/konrad-neneman-bba45039/


OSOBY KONTAKTOWE

Tomasz Szleter  

Konrad Neneman