Wieloletnia CEO na szczeblu regionalnym w największych światowych firmach edukacyjnych, w tym w grupie Pearson (Europa Środkowa i Wschodnia, Skandynawia), dla której zbudowała w Polsce Centre of Excellence.
Jako dyrektor zarządzająca ELT EMEA i członkini zarządu EMEA współpracowała z rynkami Europy Zachodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.
Zarządzała konsolidacją dwóch największych sieci szkół językowych dla WSiP SA.: ProfiLingua i Empik.
Członkini zarządu Grupy PWN.
Członkini Rady Mentorek w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.
Mentorka w sześciu edycjach Akceleratora BWKR.
Specjalizuje się w tworzeniu strategii rozwoju i transformacji biznesów.
Ma ogromne doświadczenie w budowaniu modeli partnerskich dla polskich firm i dużych, międzynarodowych organizacji.
Jako Anioł Biznesu w ramach Funduszu Black Swan zainwestowała w startup SIDLY, obecnie jedną z najszybciej skalujących się firm teleopieki w segmencie deep tech.
Jako akcjonariuszka i członkini zarządu spółek rozwijających innowacyjne technologie na polskim rynku zdobyła ogromne doświadczenie w tworzeniu startupów od podstaw.
Jest partnerem zarządzającym Funduszu Tangent Line Venture Capital specjalizującym się w dziedzinach deep tech, agritech, medtech, a przede wszystkim cleantech i foodtech.
Mentorka prywatnych właścicieli i zarządów międzynarodowych korporacji, a także najbardziej prestiżowych akceleratorów w Polsce i za granicą.
Zdobyła certyfikaty ICF i EMCC.
Ekspertka w dziedzinach budowania strategii i modelów biznesowych, marketingu handlowego, sprzedaży, komercjalizacji, gotowości inwestycyjnej i pozyskiwania finansowania.
Wierzy w biznes oparty na wartościach ludzkich i rozwoju osobistym.
Jest doktorem ekonomii i doświadczonym Innovation Coach, specjalizującym się w doradztwie dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, w ramach programu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Jako mentor, wspierał też innowacyjny rozwój przedsiębiorstw w programie EIT Manufacturing / DEMO 4Green realizowanym w partnerstwie zagranicznym przez Przemysłowy Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP. Współpracuję z Inkubatorem UW w charakterze mentora/trenera i koordynatora programów akceleracyjnych, takich jak Spin-off Academy, Move On, Starter oraz Digital Health. W ostatnim okresie pełnił również funkcję kierownika z ramienia SGGW w międzynarodowym konsorcjum projektowym EIT Digital / DIN-ECO, które koncentruje się na wzmacnianiu ekosystemów innowacji. Posiada szerokie doświadczenie w transferze technologii, szczególnie w sektorze life science, a także w działalności innowacyjnej przedsiębiorstw.
Sukcesy: Z powodzeniem opracował i nadzorował realizację wielu projektów, które promują współpracę między nauką a biznesem, w tym audyty technologiczne, badania rynku oraz prace przedwdrożeniowe. Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych w językach angielskim, rosyjskim i polskim, które zostały opublikowane w formie artykułów oraz monografii książkowych. Jako prelegent brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, poświęconych zagadnieniom rozwoju gospodarczego, innowacyjności, transferu technologii oraz komercjalizacji wyników badań. W latach 2020-2023 pełnił funkcję Sekretarza Zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP).
Hobby: Pasjonuje się innowacjami oraz rozwojem ekosystemów innowacyjnych. Prywatnie miłośnik żeglarstwa i gór.
Założycielka i CEO VESTBEE, wiodącej w Europie platformy dla startupów, funduszy i korporacji.
Bogate doświadczenie biznesowe, konsultingowe i inwestycyjne zdobywała w polskich i zagranicznych firmach doradczych, funduszach inwestycyjnych i mediach.
Jako założycielka i partner generalny funduszu Next Road Ventures, inwestującego w e-commerce, SaaS, marketplace i projekty impactowe, zainwestowała w startupy takie jak: TrustMe, Sales-on, AlohaCamp, HiPets czy Sunroof.
Aktywnie działa na rzecz rozwoju regionalnego ekosystemu startupowego i venture współpracując z rozwiniętymi ekosystemami Europy Zachodniej i USA.
Uczestniczy w inicjatywie CEE VC Summit.
Jako mentorka aktywnie wspiera startupy w strategiach go-to-market, product-market-fit, product-led-growth, digital marketingu, optymalizacjach konwersji, sprzedaży i pozyskiwaniu klientów, modelach biznesowych, partnerstwach enterprise i pozyskiwaniu finansowania.
Jej platforma VESTBEE wyróżniona została m.in. przez Mamstartup w ramach projektu „Kreatorzy Polskiej Sceny Startupowej”.
Wykształcenie i doświadczenie: Jest doświadczoną mentorką i ekspertką, z bogatym doświadczeniem w doradzaniu startupom z branż audio, deep tech i bio. Jest założycielką i CEO my3Daudio Ventures, gdzie zarządza zespołem specjalizującym się w rozwijaniu i skalowaniu firm z branży audio. Wcześniej pełniła rolę Dyrektora ds. Marketingu i Sprzedaży w Zylia, gdzie z powodzeniem opracowała i wdrożyła strategię marketingową oraz zbudowała międzynarodową sieć sprzedaży. Jej działania umożliwiły wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów, co przyczyniło się do globalnego sukcesu firmy, a także obejmowały zarządzanie zespołami marketingu, sprzedaży i obsługi klienta oraz prowadzenie udanej kampanii crowdfundingowej na platformie Indiegogo.
Jest również założycielką i CEO VitaInSilica, gdzie wprowadziła na rynek wachlarz usług z zakresu analizy danych biologicznych i bioinformatyki, wspierających naukowców. Przez wiele lat pracowała jako adiunkt na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie prowadziła projekty badawcze oraz nauczała bioinformatyki i przedsiębiorczości akademickiej.
Ukończyła prestiżowy program Top 500 Innovators Science - Management - Commercialization na Stanford University oraz program akceleracji Next Step Challenge w Nupark Accelerace Denmark. Jest również absolwentką studiów z zarządzania finansami przedsiębiorstwa na SGH w Warszawie oraz posiada tytuł doktora nauk biologicznych (biologia molekularna/bioinformatyka) z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Sukcesy: Z sukcesem zbudowała międzynarodową sieć sprzedaży dla Zylia, co umożliwiło globalną ekspansję firmy i wprowadzenie innowacyjnych produktów na rynek. Jako CEO my3Daudio Ventures i VitaInSilica, z powodzeniem zarządzała rozwojem firm i wprowadzała na rynek innowacyjne usługi i produkty. Jej doświadczenie obejmuje skuteczne zarządzanie kampaniami crowdfundingowymi, w tym na platformie Indiegogo, oraz prowadzenie międzynarodowych projektów badawczo-rozwojowych. Jej wkład w edukację i rozwój przedsiębiorczości akademickiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest również godny uwagi.
Hobby: Pasjonuje się kreowaniem innowacyjnych rozwiązań i budowaniem trwałych relacji, które napędzają rozwój młodych firm. Jej zainteresowania obejmują również mentoring i coaching startupów, gdzie wykorzystuje swoje szerokie doświadczenie w zakresie strategii sprzedaży i marketingu, międzynarodowego rozwoju biznesu, kreatywności oraz Design Thinking. Chętnie angażuje się w programy akceleracyjne i edukacyjne, dzieląc się swoją wiedzą i inspirując innych do osiągania sukcesów.
Od ponad 25 lat wspiera liderów i organizacje w przekuwaniu wyzwań w konkretne działania, które prowadzą do realnych sukcesów. Jej doświadczenie obejmuje zarządzanie finansami, tworzenie strategii rozwoju oraz realizację kluczowych projektów transformacyjnych, takich jak restrukturyzacje firm, wdrożenia innowacyjnych systemów ERP oraz rozwój nowych technologii.
Jako akredytowana mentorka EMCC, trenerka kompetencji przywódczych i coachka, pomaga liderom budować świadome przywództwo i kulturę organizacyjną, która nie tylko odpowiada na potrzeby rynku, ale także tworzy realną przestrzeń do rozwoju.
Założyła Fabrykę Biznesu i Finansów Sp. z o.o., która łączy wiedzę z praktyką i dostarcza kompleksowe usługi w zakresie mentoringu, coachingu i doradztwa biznesowego. Firma posiada akredytację Agencji Rozwoju Pomorza, co umożliwia świadczenie specjalistycznych usług dla MŚP w obszarach zarządzania, organizacji i księgowości.
Pełniła funkcję Prezeski Zarządu w DS Technology Sp. z o.o., gdzie łączyła innowacje z praktycznym podejściem do zarządzania oraz Dyrektorki Finansowej i Dyrektorki Zarządzającej w Hydro-Naval Sp. z o.o., gdzie odpowiadała za finanse, strategię inwestycyjną oraz rozwój technologiczny. Jej działania koncentrowały się na optymalizacji procesów i budowaniu trwałej przewagi konkurencyjnej.
Sukcesy:
Przez lata pracy w zarządach firm, prowadząc własny biznes i wspierając liderów, koncentrowała się na realnych efektach, a nie tylko na strategiach zapisanych w dokumentach. Jej działania przełożyły się na trwały rozwój organizacji, optymalizację procesów i budowanie silnego przywództwa, które przynosi wymierne rezultaty.
✔ Transformacja strategiczna w Hydro-Naval – wdrożenie zaawansowanych systemów ERP, które zintegrowały kluczowe obszary działalności, poprawiając zarządzanie zasobami i optymalizując koszty.
✔ Rozwój technologiczny w DS Technology – skoncentrowanie działalności firmy na innowacyjnych rozwiązaniach i podniesienie standardów jakości, co umocniło jej pozycję rynkową.
✔ Akredytacja Fabryki Biznesu i Finansów przez Agencję Rozwoju Pomorza – dostarczanie specjalistycznych usług doradczych dla MŚP.
✔ Mentoring liderów i przedsiębiorców – wieloletnie doświadczenie w pracy z liderami, pomagające im budować autorytet, skuteczniej zarządzać zespołem i podejmować trafniejsze decyzje.
✔ Przekształcanie biznesów i restrukturyzacja – skuteczne przeprowadzenie firm przez procesy zmian, co zapewniło ich dalszy rozwój i wzmocnienie pozycji na rynku.
Prywatnie / Hobby:
Uwielbia metafory i zabawę słowem, dlatego w jej treściach często pojawiają się odniesienia do życia, natury i emocji. Jej azylem jest ogród – przestrzeń, w której odpoczywa i układa myśli. Czyta kryminały, ogląda ambitne filmy i uwielbia dobrze zjeść – najlepiej w dobrym towarzystwie.
Nie uczy, jak być liderem. Pomaga liderom działać na własnych zasadach – z odwagą, autentycznością i wewnętrznym spokojem.
Prezes Fundacji Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii.
Współzałożyciel firmy AMMONO S.A. której oryginalna metoda amonotermalna, chroniona jest ponad 200 międzynarodowymi patentami. Firma współpracuje z największymi światowymi producentami optoelektroniki i elektroniki, a w swoje projekty zainwestowała blisko 150 mln zł.
Współpracował m.in. z prof. Shuji Nakamurą, późniejszym noblistą i doktorem honoris causa UW.
Zrealizował dwie edycje Akademii PACTT-Pfizer oraz współpracę one-stop-shop z Pfizer, Novartis i Astra Zeneca.
Jest członkiem ASTP EU Committee, odpowiedzialnym za transfer wiedzy m. in. z Komisją Europejską.
Z ramienia PACTT współpracował z MEiN przy tworzeniu programów wspierających realizację Trzeciej Misji Uczelni, takich jak „Inkubator Innowacyjności”.
Jako dyrektor UOTT UW, gdzie z udzielonych licencji zakontraktował przychody równe 22,5 mln zł, utworzył 26 spółek spin-off i pozyskał 10,5 mln zł grantów na wsparcie wdrożeń wynalazków.
Kierownik Biura Transferu Technologii w IIiTPB– jedynej w Polsce spółce uczelni wyższej mającej status Centrum Badawczo-Rozwojowego.
Rocznie realizuje do 140 projektów o charakterze B+R zarówno na poziomie operacyjnym jak i organizacyjnym.
Odpowiada za komercjalizację bezpośrednią prac badawczych powstałych na uczelni macierzystej.
W swojej karierze pełnił m.in. funkcje Branch Managera lubelskiego oddziału Business.link sp. z o.o. i Business Link powered by AIP.
Jest Członkiem Rady Inwestycyjnej w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 2.0.
Był związany z fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.
Inkubował, realizował mentoringi oraz dokonywał ocen pod kątem innowacji, ryzyka oraz potencjału rynkowego ponad 300 pomysłów biznesowych.
Jako trener biznesu i szkoleniowiec specjalizuje się w obszarach tworzenia modeli biznesowych, pitchingu, metod pozyskiwania klientów, marketingu oraz oceny potencjału rynkowego pomysłów biznesowych.
Współzałożyciel foodtech.ac, pierwszego w Polsce akceleratora startupów z branży spożywczej i funduszu inwestycyjnego AC/VC Foodtech Impact Fund.
Od 2012 roku współprowadzi hub biznesowy Współpracownia, świadczący usługi w zakresie wirtualnych biur, księgowości, prowadzenia spółek z o.o. i ubezpieczeń.
Brał udział w rozwoju HubHub – sieci przestrzeni coworkingowych budowanej przez HB Reavis – jednego z największych deweloperów biurowych w Europie.
Współtworzył firmę SnowShow – największą polską firmę organizującą wyjazdy w Alpy.
Współorganizował festiwal muzyczny Kazimiernikejszyn.
W swoim portfolio ma m.in. spółki rozwijające roślinne zamienniki mięsa, wegańskie jogurty na bazie fasoli, sery z łubinu, technologie farm wertykalnych czy opakowania z konopii.
Po 30 latach kariery zawodowej w małych, dużych i międzynarodowych firmach dzięki własnemu projektowi biznesowemu może dziś spełniać swoją pasję jako edukator biznesowy i mentor rozwoju.
Woli mówić o osiągnięciach niż o sukcesie.
Twierdzi, że osiągnięcia osobiste lub zespołowe są niezbywalne, a sukces to tylko zewnętrzne uznanie.
Zajmuje się analizą innowacyjnych rozwiązań oraz wsparciem ich rozwoju od 2007. Analizował, oceniał i przygotowywał dla opracowywanych innowacji modele biznesowe, strategie rozwoju, scenariusze wdrożenia i komercjalizacji wraz z uzasadnieniem biznesowym przedsięwzięć w oparciu o modele finansowe z przedstawieniem wynikających z tego procesu rekomendacji.
Wśród jego klientów były duże firmy tj.: Basf, Reckitt Benckiser, ABB, Lonza, Total, Rusnano, Woongjin, CSIRO, Saudi Aramco, Royal Dutch Shell, oraz fundusze inwestycyjne i startupy.
Pracował w ośrodkach R&D dużych korporacji na całym świecie (Rijswijk – Projects & Technology Royal Dutch Shell, Holandia, Saudi Aramco – Damman campus, Arabia Saudyjska, Grupa Hutnicza Celsa, Hiszpania).
Autor strategii rozwoju grup chemicznej oraz wieloletni doradca biznesowy w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami, w szczególności w obszarze pozyskiwania i zarządzania
innowacjami.
Przewodniczący zespołu ds. Oceny Projektów Wdrożonych NCBR od 2009 r. Ekspert finansowy i techniczny funduszu Innovation Fund Komisji Europejskiej od 2020 r. Ekspert wspierający rozwój startupów w akceleratorze Startupolis
Posiada doktorat z zakresu inżynierii chemicznej i procesowej.
Sukcesy:
Autor krajowej strategii sektorowej dla tworzyw sztucznych tzw. Roadmapa dla Tworzyw Sztucznych.
Strategia grupy Ciech 2014-2019
Szereg projektów B+R przeprowadzonych i wdrożonych w zakresie produkcji chemicznej i w stalownictwie
Referencje od kliku VC w zakresie oceny i rekomendacji pivotowania ich startupów (obszary med-tech oraz food) oraz nowe przyjaźnie z osobami którym pomogłem
Wykształcenie i Doświadczenie: Od 25 lat aktywnie działa w biznesie, rozpoczynając swoją karierę na specjalistycznych stanowiskach w branży finansowej. Od 2007 roku pełnił funkcje managerskie w BNP Paribas, awansując z poziomu średniego do wyższego szczebla zarządzania. W 2012 roku, wraz ze współpracownikami, założył firmę doradztwa M&A, współpracując z brytyjską spółką BCMS, uznawaną za lidera w tej dziedzinie. W 2021 roku założył własną firmę, Red Herring, która specjalizuje się w pomaganiu przedsiębiorcom w sprzedaży ich biznesów. Red Herring to zespół ekspertów, którzy na co dzień koncentrują się wyłącznie na transakcjach sprzedaży firm.
Sukcesy: Może pochwalić się osobistym udziałem w ponad 20 transakcjach, o wartości od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych. Jego unikalne podejście do transakcji M&A wyróżnia się skupieniem na aspektach marketingowych, sprzedażowych i psychologicznych, zamiast tradycyjnych analiz w Excelu. Aktywnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na platformach takich jak LinkedIn i YouTube, gdzie regularnie publikuje treści edukacyjne.
Hobby: Prywatnie jest ojcem trójki dzieci i pasjonatem podróży kamperowych. Ceni sobie spędzanie czasu z rodziną na odkrywaniu nowych miejsc i czerpie radość z wolności, jaką daje życie w drodze.
Współtwórca i partner zarządzający Czysta3. VC jednego z najbardziej aktywnych funduszy inwestycyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Z rynkiem innowacji związany od ponad dekady zarówno od strony startupu, spółki doradczej, jak i funduszów.
Członek organów nadzoru 25 spółek technologicznych, w tym spółki notowanej na GPW zarządzającej inwestycjami zakresie corporate finance.
Współtwórca sukcesu OORT Inc – jednego z najbardziej znanych polskich startupów z branży IOT z siedzibą w Dolinie Krzemowej, który działa na trzech kontynentach i zdobył kilkanaście wyróżnień i nagród m.in. od Gartner oraz Bluetooth.
Autor bestsellerowych książek: „Ciemna strona startupów” i „Startup i venture capital”.
Autor kilkuset materiałów eksperckich publikowanych m.in. na łamach Forbes, Pulsu Biznesu czy Rzeczpospolitej.
Twórca autorskiego podcastu o Venture Capital.
Były wykładowca akademicki.
W ciągu ostatnich 5 lat zrealizował ponad 50 inwestycji w spółki z obszaru internet ventures.
Aktywny speaker na eventach medialnych i konferencjach m.in. w Londynie, Nowym Jorku czy Szanghaju.
Juror w licznych konkursach startupowych.
Jeden z topowych głosów polskiego Linkedina według rankingu opublikowanego w Gazecie Wyborczej.
Numer 1 w zestawieniu najbardziej opiniotwórczych inwestorów w startupy.
Jako biznesmen zasiadał na stanowiskach zarządczych w wielu globalnych korporacjach amerykańskich i europejskich.
Opracował koncepcję i wdrożenie długoterminowej strategii rozwoju w Europie światowego lidera rynku przemysłu poligraficznego z USA.
Wykładał i prowadził badania naukowe na uniwersytetach w USA, Niemczech i Norwegii.
Przygotował strategiczny plan rozwojowy i jego wdrożenie dla polskiej prywatnej uczelni wyższej.
Współzarządzał budową i startem zakładu przemysłowego typu greenfield.
Zajmuje się komercjalizacją i ochroną patentową własności intelektualnej.
Jest ekspertem ds. innowacji i transferu technologii a także w dziedzinach strategii biznesowych, marketingu strategicznego, zarządzania sprzedażą B2B, strategii cenowych i negocjacyjnych sprzedaży konsultatywnej.
Jest odpowiedzialny za sprzedaże w skali kilkuset milionów dolarów na rynkach europejskim i azjatyckim.
Jako lekarz weterynarii od ponad dekady zarządza i doradza w kwestiach weterynaryjnych, zootechnicznych i żywieniowych na fermach wielkotowarowych w Polsce.
Swoją wiedzę domenową i networking połączył z pasją do technologii i środowiskiem startupowym, co przełożyło się na powstanie i rozwój kilku startupów z branży AgriTech.
Jako członek Komitetu Doradczego Samana Group i Członek Zarządu ONEVISION pełni funkcje doradcze i operacyjne od fazy POC po marketfit i pozyskiwanie finansowania dla nowo powstających projektów.
Związany z branżą software house. Specjalizuje się w konsultacjach optymalizacji i digitalizacji procesów produkcyjnych firm i startupów, w szczególności z branży agri i livestockowej.
Laureat Złotej Setki Polskiego Rolnictwa „Wprost” w kategorii innowacyjny startup.
Przedsiębiorca, certyfikowany coach i mentor biznesu.
Współzałożył spółki Photon Entertainment, RiftCat i Anima, które łącznie pozyskały kilkadziesiąt milionów złotych dofinansowania ze środków publicznych i prywatnych.
Ma bogate komercyjne doświadczenie inżynierskie w zakresie realizacji projektów z zaawansowanej elektroniki (układy FPGA, MCU, systemy RF, architektura) oraz wieloplatformowych rozwiązań programowych i sprzętowych, z naciskiem na sferę AI.
Jako kierownik R&D i wykonawca zrealizował kilkanaście projektów B+R z zakresu IT i elektroniki, finansowanych ze środków prywatnych i publicznych.
Jako ekspert od wielu lat związany z NCBR, PARP i BGK ocenił blisko 200 wniosków o dofinansowanie innowacyjnych projektów.
Uczestniczy w wielu projektach finansowanych ze środków unijnych mających na celu wprowadzenie przedsiębiorczości na uczelnie w Europie.
Mentor wielu startupów i zespołów biorących udział w największych światowych zawodach, w tym Imagine Cup.
Jako CEO Lotos Lab, Grupa Orlen zarządzał portfelem 24 spółek na różnym etapie rozwoju w sektorach: efektywności energetycznej, smart grids, cleancoal, magazynowania energii i OZE.
Pełnił rolę Szefa biura innowacji w Grupie Lotos SA, biura innowacji i nowych technologii w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.
Jest wieloletnim członkiem rad nadzorczych startupów energetycznych, w tym Funduszu VC Luma Investment.
Był ekspertem międzynarodowego programu akceleracyjnego Massachusetts Institute of Technology Enterprise Forum i „Startup Wanted”.
W swojej karierze pozyskał i ocenił 600 innowacji technologicznych ze środowiska naukowego, podpisał 30 umów akceleracyjnych i poprzez komercjalizację innowacyjnych technologii uruchomił 8 startupów technologicznych.
Specjalizuje się we wdrażaniu strategii akceleracji i transferu innowacji technologicznych z nauki do biznesu oraz identyfikowaniu i wykorzystywaniu pojawiających się trendów i technologii.
Jako członek Europejskiego Komitetu Inwestycyjnego i Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w KIC InnoEnergy opracował model efektywnych metod poszukiwania, oceny i akceleracji, który został wdrożony w europejskim akceleratorze KIC InnoEnergy w Polsce, Szwecji i Niemczech.
Specjalizacja i Doświadczenie: Ahmad Piraiee to doświadczony Venture Builder oraz thought leader, specjalizujący się w przekształcaniu innowacyjnych pomysłów w udane przedsięwzięcia. Posiada bogate doświadczenie w uruchamianiu i skalowaniu startupów, co czyni go ekspertem w prowadzeniu firm przez cały cykl rozwoju, od koncepcji po gotowość rynkową. Jego praktyczne podejście i dogłębne zrozumienie ekosystemu startupowego są widoczne w jego działalności, m.in. w inicjatywach takich jak StartSmart CEE, mAccelerator czy PwC Startup Collider.
Mentoring: Jako mentor i doradca w renomowanych instytucjach, takich jak TechStars oraz Singularity University, Ahmad miał wpływ na wielu przedsiębiorców, pomagając im pokonywać zawiłości związane z pozyskiwaniem funduszy, planowaniem biznesowym oraz globalną ekspansją. Jego praktyczna wiedza jest dodatkowo wzbogacona przez prowadzenie 16-godzinnych zajęć Startup Master Class, w których nauczyło ponad 200 studentów, gdzie poznali tajniki zakładania i skalowania biznesu.
Wiedza Korporacyjna i Technologiczna: Jego wiedza i doświadczenie wykraczają poza mentoring – obejmują także strategię korporacyjną i wdrażanie technologii. Jego strategiczne funkcje w globalnych organizacjach, takich jak WHO przy ONZ, Canon i Xerox, dostarczyły mu głębokiej wiedzy na temat wykorzystania nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań w celu napędzania wzrostu i doskonałości operacyjnej. Dzięki doświadczeniu w wielu sektorach, Ahmad potrafi skutecznie integrować najnowsze technologie z rzeczywistymi zastosowaniami, pozostając na czele rynkowych trendów.
Sieć Kontaktów i Wykształcenie: Posiada rozbudowaną sieć ponad 40 000 kontaktów i udokumentowane sukcesy w prowadzeniu startupów do osiągnięcia sukcesu. Jego wykształcenie w dziedzinach takich jak inżynieria komputerowa, marketing, ekonomia behawioralna i socjologia uzupełnia jego praktyczne doświadczenie, zapewniając solidne podstawy dla jego mentoringu. Jego zaangażowanie w innowacje, połączone z wiedzą strategiczną i praktycznym doświadczeniem, stawia go w roli czołowego eksperta w ekosystemie przedsiębiorczości i technologii, dedykowanego wspieraniu rozwoju startupów i sukcesów w tej społeczności.
Współzałożyciel Fundacji Startup Hub Poland, która wspiera innowacyjne talenty high-tech, hard tech i IP z Europy Środkowo-Wschodniej.
Doświadczenie zbierał m. in. jako analityk due diligence w Giza Polish Ventures, dyrektor inwestycyjny w funduszu zalążkowym StartVenture@Poland oraz menadżer inwestycyjny i partner zarządzający StarFinder VC.
Jako ekspert związany był z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Krajową Izbą Gospodarczą i Narodową Radą Rozwoju przy Prezydencie RP.
Aktywista branży startupów high-tech wspierający pionierów innowacji w znajdowaniu inwestycji i skalowaniu ich rozwiązań oraz potencjału ROI.
Specjalista ds. transferu własności intelektualnej i ekspert ds. komercjalizacji badań naukowych i rozwoju technologicznego.
Dla najlepszych zespołów jego organizacja non-profit przygotowuje program soft landing, granty non-equ do 50 tys. euro oraz bootcampy VC i branżowe.
Pracował przy 60 procesach inwestycyjnych i zainwestował w 29 startupów hard tech, z których 24 pozyskały kolejną rundę finansowania, 10 przyciągnęło zagraniczny kapitał inwestycyjny, a 3 zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Jako keynote speaker brał udział w konferencjach startupowych i VC na czterech kontynentach.
W 2015 roku wymieniony przez Google i Financial Times na liście 100 międzynarodowych liderów zaawansowanych technologii NewEurope.
W 2019 roku wśród 30 najlepszych filarów polskiej społeczności startupowej.
Używamy plików cookie, aby pomóc Ci w sprawnej nawigacji i wykonywaniu niektórych funkcji. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o wszystkich plikach cookie w każdej kategorii zgody.
Pliki cookie, które są sklasyfikowane jako „Niezbędne”, są przechowywane w Twojej przeglądarce, ponieważ są niezbędne do umożliwienia podstawowych funkcji witryny.
Używamy również plików cookie stron trzecich, które pomagają nam analizować, w jaki sposób korzystasz z tej witryny, przechowywać Twoje preferencje oraz dostarczać treści i reklamy, które są dla Ciebie odpowiednie. Te pliki cookie będą przechowywane w Twojej przeglądarce tylko za Twoją uprzednią zgodą.
Możesz włączyć lub wyłączyć niektóre lub wszystkie te pliki cookie, ale wyłączenie niektórych z nich może wpłynąć na jakość przeglądania.
Cel
Zgoda
Niezbędne pliki cookie są wymagane do włączenia podstawowych funkcji tej witryny, takich jak zapewnienie bezpiecznego logowania lub dostosowanie preferencji w zakresie zgody. Te pliki cookie nie przechowują żadnych danych osobowych.
Analityczne pliki cookie służą do zrozumienia, w jaki sposób odwiedzający wchodzą w interakcję ze stroną internetową. Te pliki cookie pomagają dostarczać informacje na temat wskaźników, takich jak liczba odwiedzających, współczynnik odrzuceń, źródło ruchu itp. Statystyki są zbierane za pomocą systemu Matomo.